Społeczeństwo

Czterech mężczyzn na podwójnym gazie i kobieta pod wpływem narkotyków

W ciągu dwóch ostatnich dni funkcjonariusze rawickiej drogówki zatrzymali aż pięć osób. Czworo z nich to mężczyźni, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu, oraz kobieta, która prowadziła auto po zażyciu narkotyków. 

5 lutego br. trzech nietrzeźwych uczestników ruchu zostało wyeliminowanych z dróg naszego powiatu Rekordzista to 45-latek z Rawicza, mężczyzna kierował motorowerem mając ponad 2,5 promila alkoholu we krwi, już stracił prawo jazdy. Dwóch pozostałych nietrzeźwych to rowerzyści 46-latek z Miejskiej Górki miał ponad 1 promil oraz 40-latek z Rawicza 0,54 promila – relacjonuje rzecznik prasowy KPP w Rawiczu. 

Dzień później, w środę rawiccy mundurowi zatrzymali 39-letniego rowerzystę z gminy Rawicz u którego wykryto 0,24 promila alkoholu. W tym samym dniu na gorącym uczynku złapano 35-letnią mieszkankę Rawicza. Na kierującej Fiatem Stilo przeprowadzono tzw. narkotest, który wykrył substancję odurzającą w organizmie zatrzymanej kobiety. 

Została pobrana jej krew do badania na obecność narkotyków oraz zatrzymano jej prawo jazdy. Każda z zatrzymanych osób nie uniknie odpowiedzialności karnej – pisze Beata Jarczewska – rzecznik KPP Rawicz. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *