NEWS Polityka

Czerwone światło dla „Rawickiej Wyprawki. Radni odrzucili projekt uchwały.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Gminy Rawicz, poprzez glosowanie rawiccy radni odrzucili projektu uchwały programu „Rawicka Wyprawka”. Przeciwko uchwalenia tej zapomogi byli głównie radni „Silnego Regionu”

Gdy cały przebieg radu dotarł do punktu siódmego obrad rozpoczęła się burzliwa dyskusja na temat projektu programu „Rawicka Wyprawka” złożonego miesiąc wcześniej przez stowarzyszenie „Samorządni PRA”. Projekt tej uchwały miał pozwolić na jednorazową zapomogę w kwocie 1000zł dla każdego nowo urodzonego dziecka w gminie Rawicz.

W czasie dyskusji radni „Silnego Regionu” zarzucali radym, którzy złożyli ten projekt pospiech prac nad nim, brak konsultacji m.in. z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, którego Panie dyrektor będąc na sesji rady poinformowała, że nie posiada zabezpieczonych środków, na ten program. W odpowiedzi na zarzuty rządzących radny Marek Heinze tłumaczył, że środki na tegoroczną edycje programu, która miała by się rozpocząć od 1 marca, mają pochodzić z nadwyżki budżetowej, która jest prognozowana. Na koniec dyskusji, krótko przed głosowaniem głos w tej sprawie zabrał sam Burmistrz Gminy Rawicz – Grzegorz Kubik. Jego zdaniem projekt powinien być doprecyzowany, a debata nad nim powinna rozpocząć się razem z uchwalaniem budżetu na rok 2019, bo na tegoroczną edycje „Rawickiej Wyprawki” gmina nie posiada zabezpieczonych środków, mimo że Burmistrz nie bierze udziału w głosowaniach Rady Gminy przekazał swoją negatywną opinię w tej sprawie. 

Po chaotycznym głosowaniu, które odbywało się kilkukrotnie, projekt tej uchwały został odrzucony większością głosów. Za przyjęciem rawickiego becikowego było 6 radnych, natomiast przeciw zagłosowało 12 radnych. Cała lista głosowania dostępna pod podanym linkiem: 

Głosowanie nad programem „Rawicka Wyprawka”

Po głosowaniu głos ponownie zabrał radny Marek Heinze, który poinformował, że projekt ten zostanie ponownie zgłoszony do głosowania.

Głosowanie nad tym projektem oraz całe nagranie XLVIII Sesji Rady Miejskiej Gminy Rawicz w poniższym materiale wideo.

Transmisja XLVIII Sesji Rady Miejskiej Gminy Rawicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *