Kultura

Co działo się w pierwszą sobotę parkową?

W ubiegły weekend odbyła się pierwsza Sobota Parkowa. Kilkugodzinna zabawa taneczna, przy muzyce na żywo zgromadziła nie małą publiczność. 

O godz 17:00, jeszcze przed rozpoczęciem imprezy w muszli przy Domu Kultury odbył się koncert Indonezyjskiej Orkiestry Gamelanowej wraz z pokazem tańców z Jawy i Sumatry. Warszawska Grupa Gamelanowa jest pierwszym w Polsce zespołem prezentującym jawajską muzykę gamelanową. Grupa powstała w 2001 roku na bazie zespołu warsztatowego działającego przy Instytucie Muzykologii UW. Zespół specjalizuje się w wykonywaniu tradycyjnej muzyki jawajskiej, jednak w swoim repertuarze ma również utwory z nurtu muzyki popularnej, jak i kompozycje współczesnych twórców. W czasie koncertu można było zobaczyć m.in. taniec z maczetą.

W czasie przerwy pomiędzy koncertem orientalnej muzyki, a imprezą taneczną odbył się performens uczniów z SP 4 oraz Gimnazjum nr 1, pod przewodnictwem Pani Wiesławy Pospiech.

Około godziny 18:30 rozpoczęła się sobota parkowa na której grał zespół PEPPERMINT. Po dłuższym czasie niepewności, rawiczanie zaczęli tańczyć i żywo brać udział w zabawie. Parkiet zdecydowanie należał do osób starszych ale młodych duchem, w szczególności do pary, która tańczyła już od pierwszej piosenki. Impreza tak naprawdę rozkręciła się po zmroku, kiedy za niedługo, bo o 22:00, zakończyła się. Kolejne okazję do zabawy w ramach sobót parkowych będą: 22.06, 20.07, 03.08,17.08 oraz 31.08.

Relacje z tego wydarzenia oraz wielu innych, można było i będzie można obejrzeć na naszym snapie: telewizja_rtm oraz instargramie: telewizjartm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *