Sport

Cała prawda o kolejarzu. Prezes opowiada o sytuacji w klubie

Ostatnie miesiące nie są łatwe dla działaczy RKS Kolejarz Rawicz i zawodników drużyny Stainer Unia Kolejarz Rawicz. Wiele oskarżających i krytykujących komentarzy w tym czasie spadło na rawickie niedźwiadki. Nasza redakcja również miała wątpliwości. Jak naprawdę wygląda sytuacja w rawickim klubie?

Wielu z nas często przychodzi na mecze i śledzi dokonania swojej drużyny, ale nie zawsze zdaje sobie sprawę ile skomplikowanych mechanizmów związanych jest z organizacją zawodów, czy funkcjonowaniem nie wyglądającej na pierwszy rzut oka, ale wymagającej i czasochłonnej struktury klubu. Prezes RKS Kolejarz Rawicz – Łukasz Zimny spotkał się z nami i opowiedział o tym jaka jest obecna sytuacja w „kolejarzu” i dlaczego wygląda właśnie tak.

Jak powiedział nam Łukasz Zimny, trudno porównywać organizację najmniejszego klubu w Polsce z tymi z ekstraligi, czy nawet rówieśniczych z drugiej. Struktura rawickiej organizacji opiera się na osobach, które bezinteresownie pomagają, co pozwala aby klub mógł działać dalej.

Leszno to klub ekstraligowy i oni mają zupełnie inne wymagania. My jesteśmy klubem drugoligowym. (…) Ten pierwszy działa bardzo profesjonalnie, gdzie ludzie są stale zatrudnieni na etat. W Rawiczu takich pracowników niestety nie mamy. Zatrudniamy jedną stażystkę (…). Pozostałe rzeczy robimy sami w formie wolontariatu i nikt z nas nie pobiera za nie żadnych wynagrodzeń – mówi Prezes RKS Kolejarz Rawicz.

W rozmowie z Łukaszem Zimnym zapytaliśmy go o wyniki jakie w tym sezonie osiąga rawicko-leszczyńska drużyna? Dlaczego obecny sezon jest gorszy od tego zeszłorocznego?

W tamtym roku bardzo często korzystaliśmy z Bartka Smektały i Dominika Kubery. W tym sezonie nie startują tak często w rawickich barwach, dlatego że mamy więcej młodych zawodników. Zadaniem drużyny Stainer Unia Kolejarz Rawicz jest promocja młodych zawodników, którzy dopiero co zaczynają przygodę z żużlem. Za chwilę Bartek przechodzi do seniora, a jego miejsce na pierwszym miejscu zajmie Dominik. Naszym zadaniem jest szukanie ich godnych następców – mówi Prezes Łukasz Zimny

W ostatnich dniach środowiskiem żużlowym zawładnęła informacja o decyzji rawickiego klubu, by nie przekładać terminu sobotniego meczu z drużyną Euro Finannce Polonia Piła, która swoją prośbę argumentowała odbywającymi się w tym samym terminie mistrzostwach w Szwecji i Wielkiej Brytanii. 

Przez dwa lata próbowaliśmy przełożyć cztery mecze. Każda z takich próśb z naszej strony niestety spotykała się z odmową. Kalendarz II ligi żużlowej znany był wszystkim prawie rok przed sobotnimi zawodami. Wszyscy już wtedy wiedzieli, że ich termin może kolidować z innymi, również tymi zagranicznymi. Drugą sprawą dlaczego nie zgodziliśmy się jest fakt, że od kilku lat mecze ligowe w Rawiczu odbywają się tylko w soboty – mówi Łukasz Zimny

Korzystając z okazji postanowiliśmy zapytać Prezesa Łukasza Zimnego o stan zdrowia czołowego zawodnika, kapitana rawicko-leszczyńskiej drużyny, Damiana Balińskiego. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że Damian doznał kontuzji i chwilowo musi „odpuścić” sobie ściganie, ale jeżeli tylko będzie to możliwe, to jak najszybciej wsiądzie na motor i wyjedzie na tor. 

Prezes w rozmowie z nami powiedział, że zdaje sobie sprawę, że różne osoby w różnoraki sposób komentują jago działania, jednak zawsze stara się, aby dbać o interesy rawickiego klubu zaznaczając, że drużyna Stainer Unia Kolejarz Rawicz jest rawicką drużyną utworzoną w współpracy z leszczyńskim klubem. Jest to swego rodzaju innowatorski projekt, który udało się wypracować wspólnie przez RKS Kolejarz Rawicz i Unię Leszno.

Jednocześnie chcieliśmy zaznaczyć, że stwierdzenie użyte przez nas w poprzednim materiale prasowym odnoszącym się do powyższej sprawy i osoby Prezesa RKS Kolejarz Rawicz  było różnie interpretowane. Naszej redakcji nie udało się nawiązać kontaktu, co nie oznaczało braku chęci na odpowiedź na pytania ze strony klubu RKS Kolejarz Rawicz. Wszystkie osoby urażone zaistniałą sytuacją przepraszamy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *