Inwestycje NEWS

Burmistrz pyta, PKP odpowiada? Jaki postęp prac na kolei?

W ostatnim czasie burmistrz Rawicza – Grzegorz Kubik wystosował pismo do PKP PLK, w którym zapytał się inwestora na jakim etapie są prace prowadzone przy modernizacji linii kolejowej E59 na odcinku granica województwa – Leszno. Niestety odpowiedź PKP nie napawa zbytnim optymizmem.

Po wycofaniu się z prac włoskiej firmy Astaldi, kontynuuje je spółka ZRK DOM, której kontrakt jest ograniczony i nie obejmuje niektórych prac, m.in. budowy wiaduktu kolejowego na ul. Piłsudskiego w Rawiczu. Burmistrz dopytywał władze spółki o zaawansowanie prac oraz terminy ich realizacji. W odpowiedzi PKP PLK napisało, że zaawansowanie robót w związku z wiaduktem na ul. Piłsudskiego to 5 proc., z kolei na ul. Świętojańskiej 0 proc. W piśmie czytamy, że „cały lub pozostały zakres przedmiotowych robót zostanie wykonany przez nowego wykonawcę robót. Procedury formalne związane z wyborem nowego wykonawcy są w toku” – pisze Mateusz Domagała z Centrum Informacji Burmistrza

Według zapewnień PKP PLK wyłonienie nowego wykonawcy jest planowane na przełomie czerwca i lipca 2019 roku. Nowa firma na dokończenie inwestycji będzie miała czas do końca 2020 roku – to właśnie najpóźniej wtedy mają zostać zakończone budowy wiaduktów, peronów, zlikwidowany przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Półwiejskiej oraz utwardzone niektóre drogi objazdowe.

Jak odpowiedź komentuje burmistrz Kubik?

Mam nadzieję, że koniec 2020 roku to termin realny, chociaż wolałbym co prawda, aby ta inwestycja już się finalizowała, a nie rozpoczynała, ale jako gmina nie mamy na to żadnego wpływu. Informacje uzyskane od PKP PLK traktuję jako wiążące i będziemy wnikliwie przyglądać się stanowi prac i współpracować w zakresie budowy ronda przy Podmiejskiej – mówi burmistrz Rawicza.  

W poniedziałek, 18 lutego br. o godzinie 18:30 w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Masłowie odbędzie się spotkanie z władzami Rawicza, oraz przedstawicielem PKP PLK. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *