Inwestycje NEWS Polityka

Burmistrz proponuje powrót do starej organizacji ruchu w Masłowie

Grzegorz Kubik – Burmistrz Gminy Rawicz zwrócił się z wnioskiem do starosty powiatu rawickiego – Adama Sperzyńskiego o przywrócenie starej organizacji ruchu w Masłowie na skrzyżowaniu ulic Śląskiej i Kołłątaja. 

Jak zaznacza włodarz Rawicza, wniosek ten jest przede wszystkim głosem mieszkańców Masłowa, którzy uważają, że dzisiejsze zmiany jakie zostały wprowadzone wraz z rozpoczęciem przebudowy lini kolejowej wprowadzają kierowców w błąd przez co dochodzi tam, do wypadków.

W mojej ocenie zmiany pozwolą ograniczyć kolizyjność na tym skrzyżowaniu występującą po wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu na okres realizacji wiaduktu kolejowego na ul. Piłsudskiego w Rawiczu. Użytkownicy tych dróg, którzy nie zwracają uwagi na oznakowanie, jeżdżą według starych przyzwyczajeń.  Przywrócenie zasad pierwszeństwa sprzed zmian zmniejszy moim zdaniem ryzyko wypadków – tłumaczy Grzegorz Kubik.

Burmistrz – Grzegorz Kubik zaproponował jeszcze by na odcinku ul. Dworcowej od budynku dworca PKP do dawnego przejazdu kolejowego na ulicy Piłsudskiego wprowadzić zakaz zatrzymywania i postoju z wyłączeniem aut osobowych. Takie zmiany w tym miejscu zwiększyły by ilość miejsc postojowych przy dworcu i zakazały parkowaniu na tej ulicy autobusów. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *