Sport

BOCK Rawicz okrzyknięty Mistrzem Polski

foto: BOCK Rawicz

BOCK Rawicz zdobył tytuł Mistrza Polski na strzelnicy
Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego „ Zawisza ” Bydgoszcz.

W Bydgoszczy na strzelnicy CWZS „ Zawisza ”  odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w konkurencji strzelba gładkolufowa. W kategorii juniorów znakomitą formę potwierdzili zawodnicy BOCK Rawicz. Rawicka drużyna zajęła pierwsze miejsce z 301 wynikiem punktowym, na drugim miejscu uplasował się ŚLĄSK Wrocław z dorobkiem 293 punktów, trzecie miejsce przypadło gospodarzom ZAWISZA Bydgoszcz z rezultatem 259 punktów.

W konkurencji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Remigiusz Charkiewicz wynikiem 112 z klubu ŚLĄSK Wrocław. Drugie miejsce z tytułem Wicemistrza Polski zdobył Krzysztof Buniowski z wynikiem 103, Kacper Baksalary zajął czwarte miejsce z dorobkiem 105 punktów, natomiast dziewiąte miejsce z 93 punktami zajął Jakub Błażutycz.

W konkurencji Skeet zwyciężył Wiktor Kwieciński z klubu Zawisza Bydgoszcz, drugie miejsce zajął ponownie Krzysztof Buniowski, a trzecim miejscu uplasował się Kacper Baksalary. W tej dyscyplinie Jakub Błażutycz zajął ósme miejsce.

Klasyfikacja klubowa wygląda następująco:
1. BOCK Rawicz
2. ZAWISZA Bydgoszcz
3. ŚLĄSK Wrocław
4. DIANA Poznań
5. LEGIA Warszawa
6. GRUNWALD Poznań
7. BURSZTYN Kalisz

Klasyfikacja województw:
1. Wielkopolska
2. Kujawsko-Pomorskie
3. Dolnośląskie
4. Mazowieckie

W konkurencji Skeet w wersji młodzieżowej swoją formą mogli się pochwalić zawodnicy CWZS Zawisza klub strzelecki, którzy zajęli wszystkie możliwe miejsce w tej dyscyplinie. Wygrał natomiast Rafał Szczotka, za nim był Kamil Suchomski i Bartłomiej Sewerynem. Barw województwa wielkopolskiego broniło dwóch zawodników z klubu DIANA – MKS Poznań Jakub Lisiak, awansował on do finału gdzie zajął szóste miejsce z wynikiem 73 punktów oraz Jędrzej Szymkowiak, który uplasował się na ósme miejsce z liczbą 60 punktów.

Klasyfikacja Młodzieżowych Mistrzostw Polski przedstawia się następująco: DIANA – MKS Poznań zajęła miejsce drugie zdobywając 58 punktów, BOCK Rawicz prześcignęli zawodnicy z drużyny CWZS Zawisza klub strzelecki, na miejsce trzecie wskoczył WKS ŚLĄSK Wrocław. Czwarte miejsce należało do Klubu Strzeleckiego „ Expert ” LOK Jaworzno.

Klasyfikacja województw:
1. Kujawsko-Pomorskie
2. Wielkopolskie
3. Dolnośląskie
4. Śląskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *