Kultura

Artyści nadal w FORMIE, czyli drugi dzień ogólnopolskiego przeglądu

Rozwijania umiejętności ceramicznych oraz o dziwo aktorskich, ciąg dalszy, ale co jeszcze mogliśmy usłyszeć, bądź zobaczyć w drugim dniu FORMY?

Naturalnie o godzinie 10:00, kolejny dzień ,,Przeglądu” rozpoczęły warsztaty ceramiczne. Kolejno po nich odbyły się warsztaty Kolażu pod przewodnictwem Joanny Dworak oraz plakatu artystycznego.

Następnie o godzinie 11:00 rozpoczął się Przegląd Teatrów Domów Pomocy Opieki Społecznej, których gościem został Wojciech Wysocki. Między innymi wystąpił zespół ,,Zielone Ogórki”, zachwycając widownię swoją odwagą i energią jaką wykazali na scenie.

Planowo o 18:00 na estradę Muzeum Ziemi Rawickiej wyszedł BASTARDA TRIO w skład którego wchodzą : Paweł Szamburski (klarnet), Tomasz Pokrzywiński (wiolonczela) oraz Michał Górczyński (klarnet kontrabasowy). Muzyka trójki wspaniałych hipnotyzuje, pobudza do refleksji i działa na wyobraźnię. Poprzez lekkie i stonowane dźwięki, słuchacze mogli się przenieść w przestrzeń stworzoną przez kompozytora.

Po kojącym koncercie Bastardy Trio, rawicka widownia przeniosła się równo o godzinie 19:00 do sali obok na wystawę rzeźb pani Agnieszki Ciszewskiej. Wystawa nosi nazwę ,,Ciszewska ceramiczne”. Jak autorka podaje jest to podsumowanie jej kilkuletniej działalności w zakresie ceramiki artystycznej. Każda z przedstawionych figur pochodzi z różnych etapów rozwoju rzeźbiarki i ukazuje różne, interesujące formy. Zachęcamy do zapoznania się z pracami wspomnianej autorki w Muzeum Ziemi Rawickiej.

Tuż przed zakończeniem drugiego dnia FORMY, w gmachu budynku Domu Kultury, dokładniej w sali witrażowej na kameralnej scenie, o godzinie 20:30 Wojciech Wysocki zaszczycił słuchaczy monodramem poetyckim na podstawie tekstów Zbigniewa Herberta pt. ,,ŻYCIORYS”. Aktor ujmuje kunsztem aktorskim, umiejętnościami recytatorskimi na wysoką skalę. Mimika twarzy, gestykulacja oraz modulacja głosu sprawiają, że cała sala uczestniczy w ukazywanych wydarzeniach.

Na sam koniec o godzinie 22:00, na ul.Młyńskiej, na górce piaskowej odbył się koncert Michała Zygmunta. Bardzo klimatyczne i kameralne wydarzenie, posiadające swój własny i niepowtarzalny urok przyciągnął nie małą liczbę zainteresowanych. Tematem przewodnim występu, jak podaje artysta, była rzeka, której brak w Rawiczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *