NEWS Społeczeństwo

Aktywnie uczcili 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego

Ponad 150 osób wzięło udział w „sportowym” uczczeniu 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Uczestnicy rajdu pieszo – rowerowego przeszli i przejechali Szlakiem Walk Powstańców Wielkopolskich o Rawicz.

Impreza organizowana przez Muzeum Ziemi Rawickiej, Rawicki Oddział PTTK i stowarzyszenie „Hazy to MY” rozpoczęła się zbiórką wszystkich uczestników w oddalonej od Rawicza o 10 km wsi Wydawy, do której wszyscy dotarli z Rawicza specjalnie przygotowanym na tą okazję autobusem. Rajd dzielił się na dwie trasy: rowerową liczącą ok 28 km, która biegła z Wydaw przez Ugodę, Słupię Kapitulną, a jej końcowym przystankiem był Pomnik Żołnierza Polskiego w Rawiczu. Drugą opcją była trasa piesza licząca w przybliżeniu 5 km, która prowadziła z Wydaw do Słupi Kapitulnej gdzie na uczestników rajdu czekał ciepły posiłek, konkursy z nagrodami i autobus powrotny do Rawicza.

W całej imprezie udział wzięło ponad 120 piechurów i 30 rowerzystów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki, a grupy dodatkowo przewodniki o Szlaku Walk Powstańców Wielkopolskich o Rawicz. 

foto: MZR – punkt informacji turystyczno-kulturalnej

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *