Społeczeństwo

Akcja ratunkowa nad zalewem w Pakosławiu. Lądował śmigłowiec LPR

foto: OSP Pakosław

W czasie gdy w naszym powiecie co chwilę wybuchają pożary na zalewie w Pakosławiu prowadzona była akcja ratunkowa. Chwilę po niej pomocy potrzebowała również jedna z osób ratujących poprzedniego poszkodowanego. 

Przed godziną 17:00 służby ratunkowe zostały zadysponowane do osoby, która podtapiała się na zalewie w Pakosławiu. Zanim ZRM przybył na miejsce mężczyzna został już wyciągnięty na brzeg, gdzie akcję ratunkową prowadzili świadkowie zdarzenia, oraz obecny w tym czasie nad akwenem druh z OPS Pakosław. Po blisko godzinnej reanimacji u mężczyzny powróciły czynności życiowe i został przetransportowany do Szpitala Powiatowego w Rawiczu.

Na chwilę obecną trudno jest stwierdzi w jakich okolicznościach doszło do tego wypadku. Z relacji świadków, 41-latek popłynął za odpływającym dmuchanym łabędziem i w pewnym czasie było widać, że się topi.

Niestety akcja ratunkowa nie zakończyła się razem z odjazdem karetki z poszkodowanym. Gdy sytuacja wydawała się opanowana, a służby ratunkowe gotowe były do powrotu na problemy zdrowotne zaczął uskarżać się mężczyzna, który próbował pomóc mężczyźnie który się topił. Ze względu na brak wolnych karetek w okolicy zadecydowano zadysponować do tego zdarzenia śmigłowiec LPR. 


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *