Kultura Polityka

380 Lecie nadanie Rawiczowi Praw Miejskich

Dnia 24 marca 2018 roku odbyło się wiele uroczystości świętujących 380 lecie nadania miastu Rawicz lokacji miasta.

Wydarzenie w DK poprzedziła msza św. w intencji mieszkańców gminy, która odbyła się o godzinie 14:00. Pod koniec mszy liczne chóry które przybyły do kościoła zaśpiewały różne pieśni patriotyczne i religijne, m.i.n Rotę.

Zaraz po przeprowadzeniu mszy mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w orszaku który przeszedł na rynek na którym zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie razem z wszystkimi uczestnikami orszaku.

O 16:30 w sali widowiskowej Domu Kultury odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej Gminy Rawicz z okazji 380-lecia lokacji miasta Rawicz. Udział w wydarzeniu wzięło wielu znakomitych gości, między innymi posłowie, burmistrz gminy Rawicz pan Grzegorz Kubik, oraz ksiądz Dziekan Marian Brdyś oraz ksiądz Kanonik Wojciech Prostak. Ważnym wydarzeniem uroczystości było odegranie hymnu Państwowego, odegranie hejnału Rawicza, oraz wystąpienie burmistrza.

Wystąpił także Dyrektor Domu Kultury Dariusz Taraszkiewicz, który przebrany za Adama Olbrachta Przyjmy-Przyjemskiego odczytał prawa naszego miasta. Wszystkim mieszkańcom Rawicza życzymy wszystkiego najlepszego.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *