NEWS Społeczeństwo

12 listopada dniem wolnym – dla kogo?

Wczoraj sejm przegłosował, a prezydent – Andrzej Duda podpisał ustawę, która powoduje, że najbliższy poniedziałek, czyli 12 listopada będzie prezentem dla Polaków z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak będzie wyglądał najbliższy poniedziałek i kto będzie miał wolne.

Pierwotnie ustawa ta nie wykluczała handlu, ale po poprawka jakie wprowadził senat zadecydowano, by jednak był to poniedziałek z zamkniętymi sklepami. Przepisy określające możliwość handlu w ten dzień są podobne do tych o niedzielach niehandlowych, które od wiosny tego roku już funkcjonują w Polsce. W dzień wolny – 12 listopada otwarte będą mogły być m.in: stacje benzynowe, kwiaciarnie, sklepy z pamiątkami, czy te z kuponami do gier, albo biletami komunikacji miejskiej.

Dosyć ważną informacją jest to, że służba zdrowia powinna działać normalnie, jak w dni powszechne. Tylko to rozwiązanie pozwala na utrzymanie ciągłości w realizacji planowych zabiegów, czy wizyt u specjalistów, na które niektórzy czekają już kilka miesięcy. 

Jak najbliższy, wolny poniedziałek będzie wyglądał w Rawiczu?

Przede wszystkim w ten dzień nie będą kursowały autobusy komunikacji miejskiej, które obsługują trasę pomiędzy dworcem PKP w Rawiczu, a Sarnową. 12 listopada również zwolnieni będą z opłat wszyscy korzystający z płatnych miejsc parkingowych na terenie centrum Rawicza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *